Wsparcie środowisk osób niepełnosprawnych

  •  W imieniu Zarządu Powiatu Pruszkowskiego, wraz ze Starostą Powiatu, Zdzisławem Sipierą, 11 lutego 2015 roku, w wigilię Światowego Dnia Chorego podpisałam Umowę z Katolickim Stowarzyszeniem Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej na prowadzenie w Brwinowie przy ul. Wiosennej Domu Pomocy Społecznej – walczyłam o umożliwienie otwarcia tego Domu z poprzednim Zarządem Powiatu w kadencji 2010-2014 – w roku 2015 udało się tę walkę uwieńczyć sukcesem. Satysfakcja z podpisania tej umowy jest tym większa, że 50 niepełnosprawnych Osób mogło nareszcie zamieszkać w wymarzonym miejscu i jednocześnie odciążyć swych starszych, schorowanych rodziców i opiekunów od codziennych obowiązków, do pełnienia których nie mają już siły ze względu na stan zdrowia. 
  • Organizowałam i brałam udział w szeregu akcji okolicznościowych skierowanych do pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Czubinie – np. „ Powiatowy Mikołaj” dla mieszkańców Domu, „Czubińskie miodobrania” organizowane przez Dyrekcję DPS, Pikniki „Ku dobru” organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Piastowie.
  • Podczas mojej pracy w Zarządzie Powiatu Pruszkowskiego wspierałam inicjatywy stowarzyszeń lokalnych grupujących osoby ze spektrum autyzmu i niepełnosprawnościami sprzężonymi, w szczególności beneficjentami tych działań były stowarzyszenia „Toto Animo” oraz „Szlakiem Tęczy”
  • Podjęłam działania prowadzące do stworzenia na terenie Powiatu Pruszkowskiego powiatowego ośrodka dla osób ze spektrum autyzmu i niepełnosprawnościami sprzężonymi. Bardzo dużym wsparciem przy doprecyzowywaniu tej idei była merytoryczna pomoc płynąca od Wojewody Mazowieckiego Pana Zdzisława Sipiery oraz V-ce Ministra w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Pana Krzysztofa Michałkiewicza. Uzyskałam z Ministerstwa dofinansowanie w wysokości 550 tys zł na stworzenie pilotażowej placówki dla 15 osób ze spektrum autyzmu i niepełnosprawnościami sprzężonymi, ale po moim odejściu z Zarządu Powiatu placówka ta nie została powołana, a pieniądze zwrócono ofiarodawcy(!) 
    Obecnie temat powraca, ale ze względu na rozbieżności oczekiwań potencjalnych beneficjentów, jest jeszcze na etapie koncepcyjnym.